TANI SERWER VPS

Korzystasz z serwera współdzielonego, którego zasoby przestały wystarczać? Kiedy na stronie pojawia się większy ruch, a jej struktura ulega rozbudowie do głowy wielu z nas przychodzi myśl co teraz? Na szczęście odpowiedzią jest tani VPS, który nie tylko zapewni szybsze usługi, ale dodatkowo nie nadwyręży Twoich wydatków. 

 

Przed wyborem dostawcy hostingowego zadajesz sobie wiele pytań i zapewne niektóre z nich brzmią tak: czy VPS jest tani i który będzie najtańszy? Jakie funkcje powinien wspierać i jakie są jego wytyczne? Który VPS nadaje się pod Windowsa, a który pod Linuxa? Sprawdźmy jak znaleźć VPS tani, ale przy tym wydajny i niezawodny.

 

Tani VPS

Usługi hostingowe oferujące serwery VPS możemy znaleźć już od około 10 zł miesięcznie. Jest to dobra wiadomość dla każdego, kto chce przejść z serwera współdzielonego na znacznie korzystniejszy serwer VPS. Podczas wyboru serwera należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • wydajność – chodzi tutaj o prędkość i niezawodność w działaniu naszej strony – dobry dostawca powinien oferować usługi, dzięki którym strona załaduje się natychmiast i będzie dostępna na okrągło przez całą dobę
  • skalowalność – serwer VPS może utrzymać znacznie większy ruch na stronie niż w przypadku serwera współdzielonego, niemniej jednak pamiętajmy, że nasza strona nadal będzie się rozrastać, dlatego serwer powinien być w stanie skalować się zgodnie z ilością wizyt
  • zarządzanie – nie każdy z nas jest specjalistą z zakresu konfiguracji serwerów wirtualnych, dlatego wybierając własną ofertę należy sprawdzić czy wraz z usługą otrzymasz support profesjonalistów, najlepiej o każdej porze dnia i nocy
  • tani hosting VPS – ostatnim czynnikiem na który każdy z nas będzie zwracał uwagę jest cena, gdyż każdy przedsiębiorca dokładnie liczy się ze swoimi wydatkami.

Wybierz najlepszy, tani VPS w Polsce

Wirtualne, prywatne serwery (VPS) to fizyczny sprzęt, który musi być gdzieś zlokalizowany. Wybierz taką ofertę, która zapewnia najlepszej jakości sprzęt, zbudowany z podzespołów renomowanych firm. Usługi hostingowe na takim sprzęcie zapewnią większą moc obliczeniową i możliwości naszej strony internetowej. Każdy biznes jest inny, dlatego wybierając dostawcę hostingowego sprawdźmy, czy oferuję on specjalistów, którzy pomogą i polecą najlepsze konfiguracje dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź również gdzie fizycznie ulokowane są serwery naszych przyszłych dostawców. 

 

VPS Windows

Serwer VPS Windows jest jednym z dwóch najpopularniejszych pakietów hostingowych. Ten hosting zawiera gotowe środowisko VPS wraz z licencją Windows i najlepiej sprawdzi się w przypadku współdzielenia aplikacji z dostępem zdalnym. System operacyjny Windows na serwerze VPS umożliwia pracę z innymi technologiami i zapewnia dostęp do wielu narzędzi, które ułatwią prowadzenie biznesu. Czy istnieje tani VPS Windows? Tutaj musimy zwrócić uwagę na wersję systemu operacyjnego Windows Server, a także dokonać wyboru w zakresie ilości wirtualnych rdzeni procesora czy pamięci RAM. Cena będzie uzależniona od tych właśnie wytycznych wybranej usługi.

 

VPS Linux

VPS Linux jest drugim najpopularniejszym pakietem hostingowym zapewniającym łatwe zarządzanie witryną i aplikacjami oraz szerokimi możliwościami konfiguracji. Hosting VPS Linux to bogactwo darmowych narzędzi i rozwiązań dla poczty e-mail czy serwisów www. Firmy decydują się na niego, gdyż zapewnia bezpieczeństwo i elastyczność. W ofercie serwerów VPS znajdziemy różne systemy operacyjne oparte na Linuksie, takie jak Ubuntu czy CentOS. Jeśli martwisz się o koszt nowego hostingu, to zawsze możesz liczyć na tani VPS Linux, gdyż jego wymagania sprzętowe są zwykle niższe Windowsa. 

 

Jaki jest tani i dobry VPS?

Cena usługi oferującej serwer VPS zwiększa się wraz ze zwiększeniem ilości rdzeni procesora oraz powiększeniem pamięci RAM. Chcąc zapewnić sobie nie tylko tani, ale i dobry serwer VPS, należy zwrócić uwagę na dodatkowe parametry:

 • sprawdź, czy serwery VPS są w standardzie HA – jest to klaster udostępniający środowisko pracy, w którym w przypadku awarii jednego z serwerów, jego funkcje przejmuje inny, sprawny serwer
 • zapoznaj się ze skalowaniem mocy obliczeniowej
 • zapytaj o pełną redundancję i replikacje infrastruktury 
 • wybierz hosting, który zapewnia wsparcie specjalistów 24/7/365
 • sprawdź jak wygląda Panel Klienta do zarządzania usługami 
 • wybierz tylko łącza zapewniające brak limitu transferu. 

 

Zalety serwerów VPS 

Hosting VPS jest przeznaczony dla każdego, kto chce mieć pełną kontrolę nad swoimi aplikacjami, chce rozbudować swoją stronę internetową lub rozszerzyć handel elektroniczny. Swobodnie można tutaj instalować, reinstalować czy odinstalować aplikacje, a także zmienić ustawienia czy parametry serwera. Serwer VPS jest bezpiecznym rozwiązaniem, zapewniającym więcej prywatności w porównaniu do serwera współdzielonego. W porównaniu do serwerów dedykowanych wybór serwera VPS jest tańszą opcją przy porównywalnych charakterystykach. Wybierz takiego dostawcę, który zapewni gwarancję zachowania ściśle określonych parametrów w tym szczególnie pamięci RAM czy mocy procesora oraz udostępni konfigurację sprzętową serwera VPS, czyli możliwość zainstalowania systemu operacyjnego oraz parametrów maszyny. 

KUPON 20% RABATU
Zgarnij rabat 20% na VPS u naszego Partnera! Kupon obowiązuje niezależnie od wielkości zamówionych zasobów.
RANKINGVPS.PL
KUPON 20% RABATU
Zgarnij rabat 20% na VPS u naszego Partnera! Kupon obowiązuje niezależnie od wielkości zamówionych zasobów.
RANKINGVPS.PL