Wirtualizacja KVM to technologia, która pozwala na uruchomienie wielu wirtualnych maszyn na jednym fizycznym serwerze. Każda wirtualna maszyna działa jak oddzielna, niezależna instancja systemu operacyjnego, a wszystkie zasoby fizycznego serwera są dzielone między nimi. Wirtualizacja jest niezbędna w przypadku chmurowych środowisk obliczeniowych, w których muszą być obsługiwane dziesiątki, setki lub nawet tysiące wirtualnych maszyn.

Kernel-based Virtual Machine (KVM) to technologia wirtualizacji dla systemów Linux, która umożliwia uruchomienie wielu wirtualnych maszyn na jednym serwerze fizycznym. W przeciwieństwie do innych technologii wirtualizacji, KVM wykorzystuje wirtualizację pełnej wirtualizacji zamiast wirtualizacji poziomu systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​każda wirtualna maszyna działa jak pełna instancja systemu operacyjnego. Oznacza to, że KVM umożliwia uruchamianie wirtualnych maszyn z różnymi systemami operacyjnymi, w tym z systemami operacyjnymi Windows.

Wirtualizacja KVM jest częścią jądra systemu Linux i działa jako moduł jądra. Wirtualne maszyny KVM są zarządzane przez narzędzie zwane libvirt, które zapewnia interfejs zarządzania wirtualnymi maszynami. Narzędzie to umożliwia tworzenie, usuwanie, uruchamianie i zatrzymywanie wirtualnych maszyn, a także zarządzanie nimi.

Wirtualne maszyny KVM mają dostęp do wszystkich zasobów fizycznego serwera, w tym procesora, pamięci RAM, dysków i sieci. KVM umożliwia również elastyczne skalowanie zasobów, dzięki czemu można łatwo przypisywać więcej zasobów do wirtualnych maszyn w razie potrzeby.

Wirtualizacja KVM jest popularnym narzędziem wirtualizacji, zwłaszcza w środowiskach chmurowych i wirtualnych serwerach. Dzięki swojej elastyczności i pełnej wirtualizacji, KVM umożliwia łatwe uruchamianie i zarządzanie wieloma wirtualnymi maszynami, a także zapewnia pełną izolację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *